Discover What the World Thinks of U.S.

America vs. al-Qaida: a Bit of a Vicious Circle

It is perhaps very surprising, but the Americans have taken aim once again at al-Qaida’s leader.

<--

Je tomu pár týdnů co byly všechny noviny i internet plný velmi nečekané zprávy - zabití Usámy bin Ládina. Jelikož celá operace byla přísně tajná, jen několik vyvolených na světě vědělo, co se chystá. Nyní uběhlo pár týdnů a po slavném vůsci Al-Kaidy už "ani pes neštěkne" a nám nezbývá než se ptát, co USA chystá nyní?

Je to asi velice překvapující,ale nyní si Američané vzali na mušku opět vůdce Ál-Kaidy. Pochopitelně již ne Usámu, kterého údajně pohřbili do moře, ale o tom může celý svět pouze spekulovat, neboť s fotkami se pochlubit odmítly, neboť na nich dle jejich názoru nevypadal dobře, asi špatné navícení či co.

Uběhlo pár týdnů a Ál-Káida se ze smrti svého dlouholetého vůdce vzpamatovala a místo aby se potupně rozpadla, jak se v USA zřejmě domnívali, tak si tvolila vůdce nového a Americe slíbila odplatu. No co jiného od nich také čekat, že?

Ovšem velmi překvapivé bylo prohlášení Američanů, kteří si dokonce pochvalovali, že si Al-Káida zvolila nového vůdce, i když to trvalo skoro sedm týdnů. Zřejmě jsou v USA celý nedočkaví, aby zase mohly začít plánovat tajné i super tajné operace a vesele prohledávat Afganistán a přilehlé země s touhou najít a přivést, jak známe z pohádek, at už živého či mrtvého, nynějšího vůdce Al-Káidy.

Předpokládám,že dříve či později ho dopadnou, Al-Káida se z toho vzpamatuje, zvolí si zvolí vůdce nového. A co na USA? Ti by si již konečně mohli uvědomit, do jakého začarovaného kruhu se dostali!Leave a comment