Discover What the World Thinks of U.S.

Deplorables of the World … Used by IT Charlatans Like Steve Bannon

<--

Moderní technologie mají jednu obrovskou nevýhodu: pro většinu lidí jsou nesrozumitelné, nepochopitelné, a snadno tak uvěří kdejakému samozvanému expertovi. Když se v předminulém století objevila elektřina, stala se záhy pouťovou atrakcí, případně se lidé chodili dívat na popravy na elektrickém křesle. Úplně stejně zastupují dnes digitální svět v očích veřejnosti všemožní kecálci, žvanilové, rádoby ekonomové a vůbec sorta hochštaplerů, mluvících hlav a pseudoodborníků.

U nás se rekrutují hlavně mezi Piráty a libertariány, kteří alespoň na oko fandí co největší, až neomezené svobodě. Tu mají jako svatý grál přinést právě ty nové technologie. Jejich celosvětové srazy, jaké zažila i Praha, masivně sponzorují americké nadace, protože v USA je tento myšlenkový proud součástí konzervativní pravice, krajního křídla republikánů. Ne náhodou jsou součástí i výlety na střelnici.

Právě tady se už dávno našel exporadce prezidenta Donalda Trumpa a vyhozený stratég Bílého domu Steve Bannon. Není tak vůbec žádným překvapením, že se rozhodl vybudovat si vlastní kryptoměnu, obdobu bitcoinu, prý na podporu globálních populistických hnutí. Nejspíš sežene dost lidí, a to i těch velmi bohatých, kteří mu na něco takového přispějí.

Kouzelník Steve tak bude se svou atrakcí jezdit po světě a bavit publikum pohádkami o krásném novém decentralizovaném světě, kde se spojí většina „ubožáků“ (jak Trumpovy příznivce hloupě nazvala Hillary Clintonová) a porazí nadutou elitu. I u nás se toho možná veřejně chytí „experti“ na bitcoiny. V pozadí ale zaplať pánbůh pracují skuteční odborníci a podnikatelé, kteří díky technologiím opravdu mění svět.Leave a comment