Biden Has Caught Putin in a Trap

<--

Байден загнав Путіна в пастку

Віктор Небоженко

політолог і соціолог, директор соціологічної служби “Український барометр”

У Європі нарешті зрозуміли, що реальна загроза Путіна почати війну з Україною ставить хрест на європейській безпеці.

Байден ще той крутий жартівник! Спочатку гучно обізвав Путіна вбивцею, а потім вирішив поговорити з ним про життя (про Україну). У процесі телефонної розмови президент США Байден запропонував президенту Росії Путіну зустрітися на нейтральній території. Мабуть він хоче подивитися в очі Путіну, щоб зрозуміти, що відчуває ображений Путін, якого на очах усього світу обізвали вбивцею, а він не може адекватно відповісти. Хіба що від безсилля помучити нещасну Україну.

Спроби Путіна налякати президента США загрозою завоювати і розірвати Україну на частини не викликали потрібного враження у Байдена. Навпаки, американці з інтересом поставилися до військово-політичної перспективи влаштувати Путіну “український В’єтнам” в центрі Європи. Тільки цього разу переможеною буде путінська Росія, а не США, яка збирається захищати Україну. Хоча “в’єтнамізація” російсько-української війни – це найгірший сценарій не тільки для України, а й для Росії.

Але поки Путін не усвідомлює слабкості своєї позиції, – звідси його підвищений авантюризм і самовпевненість.

Путін упевнений, що якщо йому пощастило при вторгненні в Грузію в 2008, в Україну в 2014, то і зараз, в 2021 році у нього все вийде. Безвідповідальність за авантюри і злочини штовхає на нові злочини. Але цього разу він зіткнувся не з самотньою, зрадженою своїми правителями Україною, а світовою спільнотою, яка зрозуміла, що вторгнення в Україну було не випадковістю на шляху Путіна до світової агресії.

У Європі нарешті зрозуміли, що реальна загроза Путіна почати війну з Україною ставить хрест на європейській безпеці.

Путін явно “перегнув палицю” і боїться втратити контроль над ситуацією. Адже будь-яка широкомасштабна мобілізація легко перетворюється на війну. Тепер просто так загнати російські війська в казарми буде складно. Кремлівське оточення Путіна також не пробачить йому ні слабкості, ні політичної помилки. А тим більше програшу президенту США Байдену.

About this publication