Антуан Фукуа одного разу застряг на даху, щоб побачити “Сімку”
Голлівудський режисер Антуан Фукуа (“Лівша”) в інтерв’ю газеті “Сегодня” розповів про рімейк “Чудової сімки” і роботу з Вашингтоном.
– Містер Фукуа, ви нервували через те, що вам належить перезняти і осучаснити легендарну “Чудову сімку” 1960 року?
– Само собою! Я дуже боявся, що нова версія буде якоюсь не такою. Адже це дійсно фільм-легенда – його бачили і ним захоплювалися ще наші дідусі і бабусі. На щастя, коли я прочитав сценарій, він виявився хорошим. Якщо можна так сказати, я відчув у ньому ДНК “Семи самураїв”, і це було здорово.
– Виходить, ви не хотіли йти занадто далеко від цієї спадщини?
– Звичайно! У мене з “Чудовою сімкою” 1960 року пов’язана своя історія. Я бачив цей фільм не злічити скільки разів. Коли я був дитиною, то дивився його з батьком і бабусею, яких на цьому світі вже немає, і це було наше кіно! Пам’ятаю, як я застряг в антені на даху, намагаючись отримати правильну картинку (сміється). Мені б хотілося, щоб мій фільм передав той дух часу – коли фільм дуже чекають і хочуть переглядати.
– Як ви відбирали акторів?
– О, я пам’ятаю, який великий список кандидатів ми накидали з продакшн-студією. Як виявилося, у нас дуже хотів зіграти Том Круз, але він виявився зайнятий. Ще ми вели переговори з Лайамом Нісоном, адже він теж був зацікавлений, до того ж цей хлопець дуже хороший собою! Але не склалося. Потім на мене накотилася паніка: де знайти потрібних акторів? І тут я побачив у списку Дензела Вашингтона. Я сказав собі: агов, хто ще міг би вписатися тут краще? Хто має вагу, голос і владу на екрані? Це Дензел!
– Ви налагодили добрі взаємини з Дензелом ще до зйомок?
– Так, у нас з ним є спільний фактор довіри. Він знає, що я люблю вестерни. Пам’ятаю, якось ми з ним сиділи й обідали, і він мене питає: “Я знаю, що ти хочеш мене взяти в “Сімку”. Давай до справи: яким ти мене бачиш в цьому фільмі?”. Я сказав, що бачу його одягненим у все чорне, верхи на чорному коні, що розтинає простори. Потім я йому включив музику а-ля Серджіо Леоне і сказав: “Уяви, як це все разом буде здорово!”. Дензел спочатку помовчав, а потім відповів: “Добре, хто буде ще?”.
– І кого ви побачили верхи на коні поруч з Дензелом?
– Я розповім інше – як в картину потрапив Ітан Хоук, тому що це окремий трилер (сміється). Я люблю Ітана, ми з ним дуже хороші друзі. І тому, коли він одного разу, побачивши мене на якийсь червоній доріжці, схопив за шкірку і притиснув до стіни, я був, чесно кажучи, здивований. Я навіть не встиг нічого у нього запитати, як він на мене накинувся: “До мене дійшли чутки, що ти збираєшся знімати “Чудову сімку”. А на мені був мій хороший улюблений смокінг, ви знаєте, як він його пожмакал? І тут Хоук як заричить: “Чуєш мене, я граю в цьому фільмі. Зарубав? Я гадки не маю, яку роль, але я в команді. Засвоїв?”. Що мені залишалося робити, коли такий мен наполягає? (сміється). Сильна у нього хватка! Я подумав – на коні всидить, так що можна брати.
– У фільмі акторам доводиться не тільки скакати верхи, а й багато стріляти, стрибати. Тобто акторам потрібна була або сильна підготовка, або дублери. Як ви організували цей процес?
– З приводу зброї: для мене було важливо, щоб хлопці відчували себе так, ніби зброя – це частина їх самих. Як рука або нога, просто частина їх тіла. Та ж історія з кіньми – це повинні були бути їх найкращі друзі! Якби і тим і іншим завідували каскадери або дублери, такий глядач, як мій батько, відчув би фальш, а мені цього не треба. Тому всі хлопці ходили на тренування протягом декількох тижнів до початку зйомок. Але на цьому їх “позакласна” робота не закінчилася: з дев’ятої ранку вони були в боксерському залі і тренувалися там. Хоук ще жартував, що це продовження “Тренувального дня”, де він у мене грав, і так само потів через мене у залі. Але що поробиш – інакше я не вмію.
Рімейк “Сімки” зібрав суперкоманду
Уже 22 вересня в український прокат виходить вестерн “Чудова сімка”. Це ремейк однойменного фільму 1960 року – який, в свою чергу, є адаптацією філософської драми Акіри Куросави “Сім самураїв”. У центрі сюжету – семеро відважних шукачів пригод. Вони вирішили протистояти банді грабіжників, яка вже довгий час тероризує невелике містечко. Творці обіцяють повний набір класичного вестерну: перестрілки, гонитви і суворих американських мужиків в капелюхах і з сигарами в зубах.
Для того щоб максимально передати атмосферу того часу (середина 1800-х), кіношники відмовилися від зйомок в павільйонах і перебралися на натуру – північ штату Луїзіана (США), де спеціально відбудували повноцінне місто – з будинками, церквою і навіть озером. “Ми не побудували хіба що дерева! Але на жаль, наші декорації постійно руйнувалися: почався сезон ураганів, і сильні вітри знищували наше місто, через що його доводилося зводити заново”, – розповів Фукуа. Зважаючи на це бюджет картини склав $ 95 млн.
Ремейк “Чудової сімки” зібрав дивовижну команду. Музику до кінофільму написав оскароносний композитор Джеймс Хорнер, автор саундтреків до “Титаніка”, “Аватара”, “Маски Зорро” і інших гучних стрічок. З ним Фукуа вже мав досвід співпраці – завдяки фільму “Лівша”. Ще один оскароносний учасник команди – оператор Мауро Фіоре, який отримав золоту статуетку за фільм “Аватар”. Також він знімав “Острів” і “Живу сталь”.
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.